Nemecký zábavný park otvoril svoju kanceláriu aj na Slovensku

V prvom júlovom týždni 2018 bolo v meste Kežmarok otvorené Informačné centrum nemeckého zábavného parku EUROPA PARK, ktorý je najväčším tematickým zábavným parkom v Európe a najväčším celosezónnym zábavným parkom na svete. Už šesťkrát bol ocenený  ako najlepší zábavný park sveta. Nachádza sa neďaleko nemeckého mesta Rust, v blízkosti francúzskych a švajčiarskych hraníc.

Táto továreň na zábavu má za sebou viac ako 40 rokov úspešného pôsobenia. V súčasnosti sa rozprestiera na ploche 135 hektárov a ročne ho navštívi 5,5 milióna návštevníkov. Svojim návštevníkom ponúka viac ako sto atrakcií, z ktorých najväčší počet tvoria horské dráhy.  Nádherným prostredím a ponukou atrakcií bývajú unesené rovnako deti i dospelí a na svoje si tu prídu milovníci adrenalínu, ale i tí, ktorí mu príliš neholdujú.

Zábavu dopĺňajú aj rôzne animácie, divadelné a filmové predstavenia, kaskadérske, tanečné i ľadové šou a koncerty. Obľúbenou atrakciou je 4D filmové predstavenie. V súčasnosti je nedávno otvorený vodný svet, ktorý je najväčší v Nemecku.

Europa Park je členený na 15 európskych tematických oblastí, od čoho je odvodený aj jeho názov. Každá časť je architektonicky, výzdobou, programovou náplňou, ale aj ponukou typických špecialít prispôsobená krajine, ktorú reprezentuje. Súčasťou areálu je aj šesť štýlových štvorhviezdičkových hotelov a kempový rezort.

Rovnako ako do parku a jeho atrakcií investuje EUROPA PARK aj do zamestnancov, ktorých má viac ako 3700. Informačné centrum ho chce predstaviť aj ako atraktívneho zamestnávateľa, ktorý ponúka možnosti vykonávania zahraničnej praxe pre žiakov hotelových škôl z celého Slovenska a pracovné miesta s perspektívou v oblasti hotelierstva a gastronómie.

Od začiatku spolupráce ( v rokoch 2018 a 2019) našlo v rámci odbornej praxe v EUROPA PARKU uplatnenie 80 študentov hotelových akadémií.

Spolupráca s Europa-Parkom zároveň  poskytuje možnosť prezentovať nielen mesto Kežmarok, ale aj  región Spiš v priestoroch Europa-Parku v Nemecku, čo môže vďaka jeho vysokej návštevnosti priniesť výsledky v oblasti turizmu a cestovného ruchu v tejto oblasti.

WordPress Lightbox Plugin